
Wiadomości
- 3 lipca 2017
- wyświetleń: 12181
Bielsko-Biała wśród miast z najniższą stopą bezrobocia w kraju - 2,7%!
Stopa bezrobocia w Bielsku-Białej nadal spada, osiągnęła już wynik 2,7%! Nasze miasto zalicza się do ścisłej czołówki miejscowości z najniższą stopą bezrobocia w kraju.

W maju 2017 r., w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano spadek w ewidencji liczby bezrobotnych - o 313 osób w stosunku do miesiąca kwietnia. Zarejestrowano 669 osób tj. o 27 osób mniej niż w miesiącu poprzednim, z czego 75,5% to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny.
Wśród nowo zarejestrowanych 55,5% stanowiły kobiety, 7,2% to osoby, które poprzednio nigdy nie pracowały. Zarejestrowało się również 74 osób posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Stopa bezrobocia na dzień 31.05.2017 r. - z odniesieniem do kwietnia 2017 roku wynosiła (według ostatnich danych opublikowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej):
- w kraju 7,4% (spadek o 0,3%)
- w województwie śląskim 5,9% (spadek o 0,3%)
- w Mieście Bielsko-Biała 2,7% (spadek o 0,2%)
- w Powiecie Bielskim 4,6% (spadek o 0,2%)
Warto w tym miejscu odnotować, że nasze miasto zalicza się do ścisłej czołówki miejscowości z najniższą stopą bezrobocia w kraju!
ZOBACZ TAKŻE

Pracownicy jakich zawodów będą potrzebni w 2025 roku? Przedstawiono prognozę

Komisariat policji w Jasienicy szuka sekretarki. Aplikacje można składać do stycznia

Gorący tematKoniec sporu: podwyżki dla załogi Hutchinsona

Brak zwolnień grupowych w lutym, stabilne bezrobocie i 713 ofert pracy

Bielscy Urzędnicy z Nowymi Samochodami. Po co wydano ponad milion złotych?

Niepewny los sklepu „U Władka”. Ratusz nie zmienia zdania
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.