bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6146

Kryminalni z Bielska-Białej rozbili grupę włamywaczy

Rozpracowana grupa przestępcza, 2 osoby zatrzymane i tymczasowo aresztowane, odzyskane mienie - to efekt działań policjantów z bielskiego wydziału kryminalnego. Sprawcy włamywali się do mieszkań w Bielsku-Białej i okolicy. Ich łupem padła biżuteria, sprzęt, komputerowy, fotograficzny, RTV i gotówka - rzeczy warte ponad 25 tys. zł. Za te przestępstwa podejrzanym grozi do 10 lat za kratami.

biżueria
Mienie zabezpieczone przez policjantów w czasie przeszukań · fot. KMP Bielsko-Biała


Kryminalni wspólnie z prokuratorami z bielskiej Prokuratury Rejonowej Północ pracowali nad sprawami licznych włamań do mieszkań i domów prywatnych, do których dochodziło od początku roku w Bielsku-Białej i okolicy.

W miejscu, gdzie doszło do zdarzeń, grupy dochodzeniowo - śledcze prowadziły szczegółowe oględziny. Policyjni technicy skrupulatnie zabezpieczali ślady. Śledczy krok po kroku gromadzili dowody i sprawdzali każdy szczegół, który mógł ich skierować na trop włamywaczy. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tymi włamaniami mogą mieć 2 młodzi mężczyźni.

biżueria
Mienie zabezpieczone przez policjantów w czasie przeszukań · fot. KMP Bielsko-Biała


W tym tygodniu kryminalni wkroczyli do ich mieszkań i zatrzymali sprawców. W czasie przeszukania odnaleźli i zabezpieczyli część mienia, które najprawdopodobniej pochodzi z włamań. Straty powstałe w wyniku ich działalności szacuje się na kwotę ponad 25 tys. zł.

Zatrzymani mężczyźni w wieku 21 i 24 lat, usłyszeli już zarzuty. Jeden z nich odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat za kratami. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.