bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4795

[ZDJĘCIA] Dziesiąta edycja imprezy propagującej zdrowy tryb życia

W miniony weekend w kilku bielskich dzielnicach odbywały się pikniki i festyny. Nie inaczej było na Złotych Łanach, gdzie już po raz dziesiąty miał miejsce piknik "Bądź zdrów".

Piknik na osiedlu Złote Łany - 25.06.2017 · fot. materiały prasowe


Jubileuszowy, X Piknik "Bądź zdrów", organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową "Złote Łany", Fundację Aktywności Społecznej Złote Łany i Radę Osiedla, odbył się na terenach zielonych wokół Placu Zabaw Agnieszka i na ogródkach działkowych przy ulicy Liściastej. Impreza była inicjatywą propagującą wśród mieszkańców osiedla zdrowy styl życia.

W ramach imprezy zorganizowano cześć medyczną, podczas której osoby zainteresowane mogły wykonać w sumie 10 rodzajów badań i konsultacji medycznych (badanie ciśnienia krwi, poziomu cukru we krwi, pojemności płuc, wysycenia hemoglobiny tlenem, EKG, słuchu, wzroku, konsultacje dentystyczne, dietetyczne i rehabilitacyjne).

Piknik na osiedlu Złote Łany - 25.06.2017
Piknik na osiedlu Złote Łany - 25.06.2017 · fot. materiały prasowe


W sumie z badań i porad specjalistów skorzystało około 250 osób. Zakładając, iż każda z nich wykonała co najmniej 4 badania i skorzystała z konsultacji 3 specjalistów, to można szacunkowo wyliczyć, iż wykonano około 1000 badań i udzielono nie mniej niż 750 porad.

Odrębną imprezą zorganizowaną w tym dniu było spotkanie integracyjne dla seniorów z osiedla. Zgromadziło ono ok. 70 osób. Seniorzy spędzili czas przy poczęstunku i wspólnym śpiewie znanych i lubianych piosenek, przy akompaniamencie gitary. Mieli także okazję obejrzeć przygotowane przez beneficjentów projektu "Aktywny Senior VII" przedstawienia scenicznego, na które składały się skecze i piosenki.

Piknik na osiedlu Złote Łany - 25.06.2017
Piknik na osiedlu Złote Łany - 25.06.2017 · fot. materiały prasowe


Dodatkową atrakcją tegorocznego Pikniku był przejazd po osiedlu Ciuchcią Beskidzką, w ramach rozbudowanego bloku dla dzieci, który prowadziły Panie z Książnicy Beskidzkiej, filia Złote Łany. Dzieci świetnie się bawiły w trakcie zabaw grupowych, pokazów baniek mydlanych i kiermaszu książek.

Popołudniową część Pikniku zdominowały występy artystyczne: koncert orkiestry dętej OSP Wilkowice, spektakl Teatru Ognia, występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Tańca Cubana oraz młodych tancerzy breakdance z OHP Bielsko-Biała, zabawy dla dzieci i rodzin, a także zabawa fantowa połączona ze zbiórką publiczną na rzecz niepełnosprawnej mieszkanki osiedla. Zebrano około 1421 złotych przeznaczonych na zakup specjalistycznego podnośnika łazienkowego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.