bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9339

Lotnisko w Kaniowie otrzyma milion złotych z budżetu województwa

Lotnisko w Kaniowie otrzyma milion złotych wsparcia z budżetu województwa śląskiego.

Kaniów, BPTL, lądowisko, lotnisko, samolot
Lądowisko w Kaniowie · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Sejmik Województwa Śląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Bielskiego na rozbudowę lotniska użytku publicznego Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji.

Zbudowane w latach 2006-2008, na terenach zdegradowanych, lotnisko obecnie obsługuje 25-30 statków powietrznych za grupy General Aviation oraz kilkaset samolotów osób i form przylatujących na Śląsk w celach biznesowych i turystycznych. Problemem w jego rozwoju jest zbyt mały pas startowy oraz brak hangarów dla większych samolotów.

Pomoc Województwa Śląskiego umożliwi wydłużenie asfaltowego pasa startowego do długości 980-1050 m, co z kolei powinno spowodować przeniesienie działalności wielu śląskich firm, które niejako z konieczności do tej pory korzystały z lotnisk czeskich.

- Dobrze rozwinięta sieć lotnisk lokalnych ma istotne znaczenie m.in. dla rozwoju gospodarki regionu poprzez zwiększenie aktywności gospodarczej, ułatwienie współpracy ekonomicznej, naukowo-technicznej. Wiele międzynarodowych koncernów korzysta w swojej działalności z samolotów dyspozycyjnych. Fakt ten może mieć duże znaczenie przy decyzjach lokalizacyjnych nowych inwestycji gospodarczych w województwie, a dostępność do lotniska może być decydującym atutem przemawiającym za wyborem konkretnej lokalizacji jako siedziby firmy. Bliskość lotniska jest szczególnie istotna dla inwestorów zagranicznych i przedsiębiorstw międzynarodowych, ponieważ zapewnia szybki i bezpośredni dostęp do wielu miejsc w Europie i na świecie - czytamy w informacji Urzędu Marszałkowskiego.

aka / bielsko.info
źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.