bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7514

[ZDJĘCIA] Przy ulicy Piastów Śląskich powstał kolejny mural

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

W Bielsku-Białej powstały kolejny nowy mural. Pracę zatytułowaną "Back to the Roots" przy ulicy Piastów Śląskich 10 pracę stworzył duet artystyczny "Olliemoonsta" z Hiszpanii.

Mural przy ulicy Piastów Śląskich · fot. BWA Bielsko-Biała


Tematem muralu autorstwa Nazy del Rosal i Juana Rico przy ulicy Piastów Śląskich 10 (Osiedle Piastów Śląskich), jest kultura górali beskidzkich przetworzona poprzez kolorową, ilustracyjną stylistykę. Inicjatorem powstania muralu była Spółdzielnia Mieszkaniowa "Strzecha" w Bielsku-Białej, koordynatorem merytorycznym prac artystycznych i partnerem w realizacji - Galeria Bielska BWA.

Hiszpański tandem "Olliemoonsta" tworzą Naza del Rosal (ur. 1983 r. w Almerii) i Juan Rico (ur. 1985 r. w Madrycie). Kariera artystyczna duetu rozpoczęła się od cyklu wystaw w całej Hiszpanii, na których prezentowane były obrazy obojga artystów podejmujące tematykę koncepcji piękna wśród tubylczych plemion i kultur na całym świecie, a także odwołująca się do współczesnych „miejskich plemion”. Artyści wystawiali swoje prace w wielu miastach i państwach na świecie, m.in. w Madrycie, Alkali, Montrealu, Toronto i Vancouverze. Ich murale można podziwiać w Hiszpanii, Portugalii, Wenezueli i na Dominikanie.

Obecnie w Bielsku-Białej jest 20 wielkoformatowych murali, 13 z nich powstało dzięki działalności Galerii Bielskiej BWA.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj