bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11091

[WIDEO] Symboliczne otwarcie placu Niemczyka w Komorowiach

W piątek 23 czerwca prezydent miasta Bielska-Białej wraz z córką Józefa Niemczyka dokonali uroczystego osłonięcia obelisku na placu, którego nazwa upamiętnia znanego i szanowanego lekarza w Komorowicach.Roboty budowlane były prowadzone w okresie lipiec 2016 - kwiecień 2017. Ich zakres obejmował: rozbiórkę istniejącej konstrukcji placu, jezdni i chodników, wykonanie nowej nawierzchni placu z kostki kamiennej i płyt granitowych, wykonanie oświetlenia placu, zabudowę elementów małej architektury, w tym pamiątkowej tablicy z imieniem i nazwiskiem patrona oraz ozdobnej latarni nawiązującej do pięciu kół olimpijskich.

Wykonano także nową konstrukcję i nawierzchnię jezdni ulicy Olimpijskiej oraz chodników. Wybudowano nowe zatoki autobusowe wraz z wiatami, przebudowano kanalizację deszczową oraz sieci: gazową, teletechniczną i elektroenergetyczną.

Koszt przebudowy placu J. Niemczyka wraz z rozbudową odcinka ulicy Olimpijskiej w Bielsku-Białej wyniósł około 2,5 mln złotych.

Plac Niemczyka w Komorowicach Krakowskich - 23.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.