bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3040

19-letni złodziej zatrzymany

19-letni bielszczanin ma na swoim koncie rozboje, włamania do altan i liczne kradzieże sklepowe. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Kryminalnego. Za przestępstwa te może trafić za kraty na najbliższe 12 lat.

Reklama

policja, zatrzymanie
Zatrzymano 19-latka. · fot. Policja


Kryminalni zatrzymali złodzieja dzięki prowadzonym czynnościom operacyjnym. Jak ustalono, 27 sierpnia zeszłego roku w Bielsku-Białej na ul. Piastowskiej napadł na nieletniego. Zagroził mu pałką teleskopową, pobił i skradł telefon o wartości 1300 zł. Czynu tego dokonał wspólnie z 20-letnim kolegą, którego policjanci zatrzymali przed dwoma miesiącami. Decyzją sądu jego wspólnik trafił już do aresztu. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyne czyny, które 19-latek mimo młodego wieku ma na swoim koncie.

Dopuścił się także kilku włamań do altan na terenie bielskich ogródków działkowych przy ul. Gościnnej, z których kradł markowe narzędzia i inne wartościowe rzeczy, aby później z łatwością je spieniężyć.

Ustalono ponadto, że okradał bielskie hipermarkety i samoobsługowe sklepy spożywcze, a z procederu tego uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Za przestępstwa te grozi mu teraz do 12 lat więzienia. O jego losie zadecyduje jutro prokuratura i sąd. Policjanci wnioskują o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.