Wiadomości

  • 21 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5573

[ZDJĘCIA] 21 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach

rozległy pożar lasu i terenów zielonych, konieczność dowożenia wody, to tylko niektóre elementy ćwiczeń, które odbyły się 13 czerwca na trenie Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej.

21 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach - 23.06.2017 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


13 czerwca o godzinie 15.00 syrena zawyła w kilkunastu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych, dając znak rozpoczęcia corocznych ćwiczeń doskonaląco - szkoleniowych dla Kompanii Gaśniczej OSP oraz pozostałych jednostek OSP z terenu powiatu bielskiego i miasta Bielsko-Biała.

W pierwszej kolejności na miejsce ćwiczeń przybyły jednostki OSP z Międzyrzecza Dolnego i Górnego, Ligoty, a także z niedalekich Czechowic-Dziedzic, następnie z pozostałych jednostek. W trakcie manewrów strażacy mieli możliwość praktycznego sprawdzenia możliwości poboru wody ze zbiorników przeciwpożarowych i akwenów wodnych zlokalizowanych na trenie strefy, a także sprawdzenia metod postępowania obejmującego organizację akcji gaśniczej we wszystkich fazach działań, zwłaszcza pod kątem współpracy.

21 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach - 23.06.2017
21 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w ćwiczeniach - 23.06.2017 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Dużą wagę przywiązano do realizacji założenia, polegającego na dostarczaniu wody na większe odległości przy wydajności kilku prądów wody w czasie kilkudziesięciu minut. Poszczególne odcinki bojowe realizowały ten cel w różny sposób, wykorzystując różne systemy zaopatrzenia wodnego. Zamiar taktyczny zrealizowano w całości, uzyskując możliwość ciągłego podawania wody przy założonej wydajności czterech prądów wody.

Realizacja założonych celów wpłynęła na doskonalenie krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu bielskiego oraz efektywność likwidowania zagrożeń podczas pożarów o znacznej powierzchni.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.