bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • 22 czerwca 2017
  • wyświetleń: 15297

[ZDJĘCIA] Artysta z USA zrealizował w Bielsku-Białej kolejny mural

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

21 czerwca w Bielsku-Białej gościł Mario Gonzalez Jr. "ZORE", który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie twórców streetartowych. Artysta zrealizował mural obok Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Poprowadził także kilkugodzinne plenerowe warsztaty artystyczne dla uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.

Warsztaty graffiti z Mario Gonzalezem Jr. "ZORE" - 21.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Mario Gonzalez Jr. "ZORE" urodził się w 1970 roku w Chicago. W wieku 17 lat otrzymał stypendium w Instytucie Sztuki w Chicago. Zajmuje się różnorodnymi formami sztuki, łącząc to z podróżowaniem po świecie i prowadzeniem warsztatów. W 2002 roku zaczął tworzyć graffiti, które określał jako "graffpop". W ciągu kolejnych lat łączył w swojej twórczości nietradycyjne metody i procesy, co doprowadziło go do połączenia miejskiego abstrakcyjnego graffiti i ekspresjonizmu z muzyką i własnym tańcem. Tworzy również obrazy pokazywane w galeriach i muzeach w Stanach Zjednoczonych.

Do Polski artystę zaprosił Konsulat USA w Krakowie, który wraz z konsulatami: Republiki Federalnej Niemiec i Francji oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym organizują 24 czerwca Święto Ulicy Stolarskiej w Krakowie, przy której mieszczą się siedziby wszystkich trzech przedstawicielstw. Święto ulicy ma przybliżyć bogactwo kulturalne Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Francji, m.in. poprzez prezentację sztuki Mario Gonzalez Jr. ZORE.

Pobyt artysty w Bielsku-Białej zorganizował Wydział Promocji Miasta Urzędu Miejskiego przy współudziale Galerii Bielskiej BWA oraz Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przypominamy, że w ubiegłym roku w naszym mieście gościli już twórcy z USA. Artyści z Grand Rapids stworzyli mural przy ul. Piłsudskiego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj