bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7486

57-letni wandal od dłuższego czasu pisał markerem po samochodach

Policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zatrzymali bielszczanina, który od kilku miesięcy niszczył pojazdy zaparkowane przy ulicy Goleszowskiej poprzez rysowanie ich karoserii markerami. Przy zatrzymanym 57-latku funkcjonariusze znaleźli dwa markery.

Sprawca uprzykrzał życie mieszkańcom parkującym swoje samochody w rejonie ulicy Goleszowskiej od sierpnia ubiegłego roku. Część z "obrazów" pozostawionych przez mężczyznę udawało się usunąć, jednak niektóre trwale uszkodziły powłokę lakierniczą samochodów.

W efekcie działań policyjnych sprawcy przedstawiono 3 zarzuty zniszczenia mienia oraz 5 zarzutów z art. 124 §1 kodeksu wykroczeń, gdzie wysokość strat spowodowała kwalifikację czynu jako wykroczenie.

Oprócz realnych zniszczeń jakie spowodował mężczyzna odnotowano co najmniej 10 zgłoszeń mieszkańców o pomalowanych pojazdach, jednak z uwagi na możliwość usunięcia zabrudzeń nie składano w tej sprawie zawiadomień. 57-latek przyznał się do winy twierdząc, że robił to, gdyż denerwowały go źle zaparkowane samochody. O losie wandala zadecyduje teraz sąd.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.