Wiadomości

  • 18 czerwca 2017
  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4703

Przyszłość Human Resources w Polsce

Artykuł sponsorowany:

Aplikacje mobilne, headhuterzy, live streaming oraz rozwój botów - tak prawdopodobnie będzie wyglądać przyszłość procesów rekrutacyjnych w Polsce i na świecie. Już od kilku lat tego typu rozwiązania są stopniowo wprowadzane do polskich firm, być może niedługo wszelkie procesy HR zostaną całkowicie ograniczone do sfery online. Jak większość branż, również ta HR-owa podlega ciągłej ewolucji, co jakiś czas wprowadzane są nowe rozwiązania oraz narzędzia, które mają na celu usprawnić rekrutację pracownika. Kolejne lata z pewnością przyniosą dodatkowy rozwój, dzięki czemu wszelkie procesy HR-owe będą przebiegać jeszcze sprawniej. Oto trendy, które naszym zdaniem będą się najszybciej rozwijać w kolejnych latach.

Human Resources


Era smartfonów - aplikacje mobilne, live streaming i profile społecznościowe

Cywilizacja zachodnia zupełnie uzależniła się od swoich telefonów komórkowych, które wręcz pełnią rolę trzeciej ręki. Coraz rzadziej zasiadamy do komputera czy też laptopa, ponieważ telefon oferuje nam niemal wszystko, czego potrzebujemy. Prawdopodobnie też stanie się to główne narzędzie poszukiwania pracy oraz odbywania rozmów kwalifikacyjnych. Większość osób posiada swoje profile na Facebooku, LinkedIn, czy też GoldenLine, niebawem tradycyjne CV odejdzie w zapomnienie, a wykwalifikowani headhunterzy będą wyszukiwać potencjalnych kandydatów za pomocą portali społecznościowych. Można przypuszczać, że rozwój aplikacji mobilnych jak i samych smartfonów doprowadzi do przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych za pomocą live streamu. Na pewno nie zastąpi to rozmowy na żywo, jednak ta będzie zarezerwowana jedynie do kilku wybranych kandydatów. W ostatnim czasie na znaczeniu zyskuje również certyfikat „Rzetelny Kandydat” wydawany przez Europejski Indeks Pracowników, który prawdopodobnie w przyszłości będzie odgrywał poważną rolę w procesach rekrutacji w Polsce.

Rozwój sztucznej inteligencji - infoboty i baz danych

Elektroniczne CV przestanie odgrywać jakiekolwiek znaczenie, gdyż dzięki portalom społecznościowym i wszelkiego rodzaju bazom danych, specjalne infoboty będą mogły wyszukiwać wszystkie niezbędne informacje. Tradycyjne CV zostanie zastąpione klipami multimedialnymi, w którym kandydat będzie mógł przedstawić potrzebne informacje. Dostarczy to również rekruterom dodatkowej wiedzy odnośnie zachowania, gestów i mimiki kandydata. Dzięki takim rozwiązaniom można spodziewać się w następnych latach znacznego usprawnienia procesów rekrutacyjnych, ale również wzrostu wymagań wobec pracownika.

Europejski Indeks Pracowników - budowa własnej marki na rynku pracy

Obecnie rekrutrzy na całym świecie posiadają poważny problem z bakiem rzetelności i profesjonalizmu ze strony kandydatów. Firmy tracą czas z powodu niepojawiania się kandydatów na rozmowach kwalifikacyjnych lub też późniejszą weryfikacją ich kłamstw umieszczonych w CV. Najprawdopodobniej w przyszłości za pomocą EUINP agencje pracy, headhunetrzy oraz wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa będą mogły zweryfikować rzetelność potencjalnego kandydata, tak aby zapobiec marnotrawstwu czasu, pieniędzy jak i nerwów. Certyfikat „Rzetelny Kandydat” stanie się narzędziem do budowy wizerunku i marki na rynku pracy w Polsce jak i na świecie. Kandydaci będą musieli starać się wypaść jak najlepiej w trakcie trwania rekrutacji w celu wypracowania pozytywnej opinii o swojej własnej marce.

Więcej informacji na temat certyfikatu znajdziesz tutaj: https://euinp.eu