bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2012
  • 6 stycznia 2012
  • wyświetleń: 2520

Bielski Orszak Trzech Króli

Za nami:

W piątek (6 stycznia), w święto Trzech Króli, w Bielsku-Białej z pod Katedry Pw. Św. Mikołaja o godzinie 12.00, wyruszy Orszak Trzech Króli.

Reklama

orszak trzech króli
Bielski Orszak wyruszy o godz. 12.00 z pod Katedry Św. Mikołaja


Orszak rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11.00 w Katedrze Pw. Św. Mikołaja. Po czym, o godzinie 12.00 wyruszy w kierunku rynku. Następnie o godzinie 12.30 na rynku odbędzie się koncert z udziałem zespołu Dzień Dobry i Beskid.

Orszak Trzech Króli narodził się ze szkolnego przedstawienia jasełkowego, a w imprezę plenerową przekształcił się w roku 2009, kiedy w stolicy wzięło w nim udział 10 000 osób.

Orszaki Trzech Króli przejdą nie tylko w dużych miastach Polski, ale również w miasteczkach. W każdym z tych miejsc, inicjatywa wyszła od ludzi dobrej woli, którzy chcą zrobić coś dla siebie, swoich rodzin oraz lokalnych społeczności.

Orszak opowiada historię narodzenia Pana Jezusa w ubogiej betlejemskiej Stajence i odkrycia go przez pastuszków i Mędrców ze Wschodu dla świata. Jednak w każdym z miast, w których przejdzie, historia ta mocno nasączona jest kolorytem lokalnym.

Orszak ma również charakter charytatywny - w tym roku, podobnie jak i w ubiegłym, datki zbierane podczas Orszaków i koncertów kolęd, również trafią do stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która dba o wykształcenie zdolnych dzieci z ubogich rodzin, fundując całoroczne stypendia.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.