bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9744

[ZDJĘCIA] Ulicami Bielska-Białej przeszła procesja Bożego Ciała

Bp Roman Pindel, ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył procesji Bożego Ciała, która przeszła wczoraj ulicami stolicy Podbeskidzia, symbolicznie łącząc dwie części miasta - bielską i bialską.

Procesja Bożego Ciała ulicami Bielska-Białej - 15.06.2017 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Uroczystości Ciała i Krwi Pańskiej rozpoczęły się Mszą św. polową przy ołtarzu wkomponowanym w drzwi bielskiej katedry św. Mikołaja, na tle obrazu św. Brata Alberta i hasła: „Trzeba być dobry jak chleb”. Wraz z ordynariuszem, głównym celebransem, modlili się biskup pomocniczy Piotr Greger, bp senior Tadeusz Rakoczy, liczni księża oraz klerycy seminarium duchownego w Krakowie.

Po liturgii wyruszyła tradycyjna procesja z Najświętszym Sakramentem, która przeszła ulicami w okolicach bielskiego Wzgórza Zamkowego. Wierni modlili się przy czterech ołtarzach. Uroczystość zakończyło błogosławieństwo eucharystyczne na placu przed bialskim kościołem p.w. Opatrzności Bożej.

BM / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.