bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 czerwca 2017
  • 15 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11273

Kolejny ważny krok w kierunku budowy drogi ekspresowej S1

GDDKiA ogłosiła przetarg na opracowanie Koncepcji Programowej dla Budowy drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej.

droga ekspresowa
Kolejny ważny krok w kierunku budowy drogi ekspresowej S1 · fot. GDDKiA


Koncepcja programowa wskaże główne założenia do rozwiązań projektowych, technologii budowy, określi wytyczne dla projektu budowlanego.

Termin realizacji całego przedmiotu zamówienia wynosi 21 miesięcy, z czego wykonawca będzie miał czas do 11 miesięcy na opracowanie Koncepcji Programowej oraz do 10 miesięcy na wsparcie zamawiającego w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane.

Droga ekspresowa S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej to jeden z czterech odcinków drogi ekspresowej S1 przeznaczonych do realizacji w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025r.) To również najdłuższa z brakujących części trasy - bo około 40-kilometrowa - poprowadzona nowym śladem między Mysłowicami a Bielskiem-Białą wraz z obwodnicami Bierunia i Oświęcimia.

Rządowy program zakłada również budowę wysuniętego najdalej na północ odcinka Lotnisko - Podwarpie, który wzbogaci się na całej swojej długości o drugą jezdnię. Śladem istniejącej DK1 zostanie zaś poprowadzony 7,7-kilometrowy fragment od Podwarpia do Dąbrowy Górniczej. Zupełnie nowy przebieg będzie miało również tzw. obejście Węgierskiej Górki, czyli odcinek Węgierska Górka - Milówka, w ciągu dawnej drogi krajowej DK69, o długości 8,5 km.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.