bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5781

Studenci ATH zbierali klapki. Obuwie trafi do dzieci w Gambii

Na terenie Akadami Techniczno-Humanistycznej kończy się pierwszy etap akcji "Klapki dla Gambii", której celem jest zebranie jak największej ilości dziecięcych klapek dla afrykańskich maluchów z Gambii.

Reklama

klapki, ath
fot. ATH Bielsko-Biała


Dlaczego klapki? O pomyśle opowiada dr Maciej Kalarus, opiekun Koła Naukowego Horyzont. - Wiele dzieci w biednych afrykańskich krajach chodzi na co dzień boso i skaleczona stopa bardzo często jest źródłem infekcji, zakażeń i chorób. Dzieci następują na ostre kolce, łamią palce na kamieniach, nagminnie dochodzi do zerwań paznokcia. W skwarze lata ziemia jest gorąca, piach rozgrzany i wszystko parzy w stopy. Bardzo łatwo o zranienie i ukąszenie przez węże, skorpiony i insekty - chcemy temu zaradzić, na tyle, na ile możemy - mówi dr Maciej Kalus.

Inicjatywa dra Macieja Kalarusa, opiekuna Koła Naukowego Horyzont, spotkała się z dużym zainteresowaniem. Przez kilka tygodni studenci przynosili dziecięce klapki dla afrykańskich maluchów z Gambii. Przeznaczony na ten cel dużych rozmiarów karton wypełnił się po brzegi. Już tego lata (lipiec/sierpień) wszystkie zebrane klapki zostaną zawiezione transportem samochodowym do Gambii i tam rozdane potrzebującym.

- W zeszłym roku, dzięki zaangażowaniu naszych studentów Koło Naukowe HORYZONT zorganizowało pomoc materialną dla Madagaskaru (odzież dziecięca), a kilka lat temu do górzystego Tadżykistanu został wysłany cały kontener ubrań zimowych. Mamy nadzieję, że i w tym roku akcja „Klapki dla Gambii” przyniesie radość i uśmiech wielu afrykańskim dzieciom - na tym najbardziej nam zależy - kończy dr Maciej Kalarus, opiekun Koła.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.