bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 czerwca 2017
  • wyświetleń: 16814

ATH daleko w rankingu najlepszych uczelni publicznych w Polsce

Opublikowano 18. ranking Szkół Wyższych czasopisma Perspektywy. Akademia Techniczno-Humanistyczna, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła odległe miejsce pod koniec stawki.

Reklama

ath
ATH daleko w rankingu najlepszych uczelni w Polsce · fot. ATH Bielsko-Biała


Akademia Techniczno-Humanistyczna to jedyna uczelnia z terenu Podbeskidzia, która została sklasyfikowana w Rankingu Uczelni Akademickich. W tegorocznym rankingu ATH znalazła się w końcówce stawki, w przedziale miejsc 71-80. W całym zestawieniu znalazło się 90 uczelni. Rywalizację wygrały ex aequo Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński.

Perspektywy opublikowały także Ranking Niepublicznych Uczelni Magisterskich. W zestawieniu szkół prywatnych nieźle wypadła Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, która zajęła 14. miejsce. To jedyna niepubliczna uczelnia z naszego miasta sklasyfikowana w rankingu. Rywalizację w tej kategorii wygrała Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Więcej o rankingu, w tym metodologia badań i pełna klasyfikacja, na stronie www.perspektywy.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.