bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2017
  • 12 czerwca 2017
  • wyświetleń: 20711

Policjanci odnaleźli zaginionego 66-latka chorego na alzheimera

W nocy z piątku na sobotę bielska policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 66-letniego mężczyzny cierpiącego na chorobę alzheimera, który wyszedł z domu około godz. 19.00 i nie powrócił. Natychmiast podjęto działania, które po niemal dobie intensywnych poszukiwań zakończyły się sukcesem. Mężczyzna wychłodzony i przemoczony, ale przytomny trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W działaniach brało udział ponad 20 policjantów z Komisariatu Policji III w Bielsku-Białej, Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a także z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach. Wsparcia udzieliła również Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie.

W poszukiwania zaangażowane były ponadto psy tropiące z grupy ratowniczej OSP Kęty. Policjanci przeczesywali teren w bardzo trudnych warunkach, zarówno z uwagi na ukształtowanie i rodzaj terenu - zalesiony, bagnisty, z licznymi nieckami i zagłębieniami, jak i przez panujące warunki atmosferyczne.

Po wielogodzinnych, intensywnych poszukiwaniach tuż po północy z soboty na niedzielę policjant ogniwa wywiadowczego Wydziału Prewencji odnalazł wyczerpanego mężczyznę leżącego w gęsto zarośniętym zagłębieniu terenu.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.