Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7677

Odpowiedź Przemysława Drabka na "koalicję antypisowską"

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożył dziś w sekretariacie prezydenta miasta oraz siedzibie Platformy Obywatelskiej pisma, w których odnosi się do apelu szefa bielskiej PO. Przypominamy, że Jarosław Klimaszewski na swojej stronie na facebooku apelował o stworzenie "antypisowskiej" koalicji.

Konferencja prasowa Przemysława Drabka - 09.06.2017 · fot. materiały prasowe


Choć wybory samorządowe odbędą się jesienią 2018 roku, dostrzec już można wzmożoną aktywność polityczną niektórych bielskich samorządowców. Od kilku tygodni swoją stronę na facebook'u "rozkręca" szef bielskiej Platformy Obywatelskiej, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej - Jarosław Klimaszewski. Kilka dni temu przewodniczący zarządu Powiatu PO RP w Bielsku-Białej ogłosił gotowość do tworzenia "frontu antypisowskiego".

Loading...


W odpowiedzi Przemysław Drabek, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej z klubu radnych PiS, złożył w sekretariacie prezydenta miasta oraz siedzibie Platformy Obywatelskiej pisma, w których odnosi się do apelu szefa bielskiej PO.

W liście do Jacka Krywulta wiceprzewodniczący Rady Miejskiej domaga się określenia stanowiska prezydenta wobec "apelu" przewodniczącego Rady Miejskiej. Przemysław Drabek dopytuje również o ewentualne konsekwencje wobec swojego koalicjanta, który "zamiast merytorycznych działań na rzecz rozwoju naszego miasta zamierza tworzyć front antypisowski".

Konferencja prasowa Przemysława Drabka - 09.06.2017
Konferencja prasowa Przemysława Drabka - 09.06.2017 · fot. materiały prasowe


Odrębny list Przemysław Drabek skierował do szefa Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej, autora wpisu, który wywołał tyle kontrowersji. - Dołączyłem kilka pytań, m.in. o kwestie związane z funkcjonowaniem programu Rodzina 500+, przyjmowaniem imigrantów w Bielsku-Białej, polityką prorodzinną, wiekiem emerytalnym. Zapytałem również o konkretne założenia programowe proponowanego przez Jarosława Klimaszewskiego "frontu antypisowskiego" - mówi Przemysław Drabek.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej uważa, że lider Platformy Obywatelskiej w Bielsku-Białej niepotrzebnie zaczął "dziwne i niemerytoryczne zaczepki". - Jeśli tak ma wyglądać przyszłoroczna kampania wyborcza, to jest mi bardzo przykro, bo liczyłem, że będziemy rozmawiać o pomysłach dla Bielska-Białej i dla mieszkańców, a widzę, że jedynym pomysłem Platformy Obywatelskiej jest straszenie PiS-em - dodaje Przemysław Drabek.

Czy Przemysław Drabek, podobnie jak w 2014 roku, w przyszłorocznych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o fotel prezydenta miasta? - To nie jest jeszcze czas na jasne deklaracje. Ja pracuję z wieloma osobami nad programami i rozwiązaniami, które chciałbym, żeby w Bielsku-Białej w przyszłości były wprowadzane. Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Bielska-Białej? Ta decyzja będzie podejmowana w odpowiednim czasie - zakończył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

List Przemysława Drabka do Jarosława Klimaszewskiegodrabek pismo

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.