bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 czerwca 2017
  • wyświetleń: 15660

Złożono 106 projektów. Są ciekawe koncepcje - m.in. plaża miejska

26 projektów ogólnomiejskich i 80 projektów osiedlowych złożyli bielszczanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jest kilka ciekawych propozycji - m.in. koncepcja zagospodarowania brzegu rzeki Białej na potrzeby piewszej plaży miejskiej oraz budowa wodnego placu zabaw na Błoniach.

biała, białka, rzeka
Jeden z projektów zakłada zagospodarowanie brzegu rzeki Białej


We wtorek 6 czerwca upłynął termin składania projektów w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Jak poinformowano nas w biurze Rady Miejskiej, do Urzędu Miejskiego wpłynęło 106 projektów. Tradycyjnie zdecydowana większość to projekty osiedlowe - 80 projektów. Pozostałe pomysły mieszkańców zgłoszono w kategorii projekty ogólnomiejskie.

Wśród najciekawszych projektów jest m.in. koncepcja zagospodarowania brzegu rzeki Białej w Mikuszowicach. Miejska plaża o powierzchni powierzchni blisko 2 400 m2 w zamyśle autora projektu byłaby podzielona na trzy strefy: strefę plażowania, strefę aktywności dla dzieci oraz strefę ekologicznego grillowania. Kolejnym ciekawym pomysłem zgłoszonym przez mieszkańca Bielska-Białej jest budowa wodnego placu zabaw na Błoniach.

Projekty są na bieżąco zamieszczane na stronie www.obywatelskibb.pl. Do 29 września potrwa weryfikacja i opiniowanie projektów. Tego dnia zostanie ogłoszona ostateczna lista projektów do głosowania. Głosowanie mieszkańców na zatwierdzone projekty odbędzie się w dniach 12-19 października.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.