bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1205

Prelekcje WOPR-u w bielskich szkołach podstawowych - zdjęcia

Beskidzkie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, jak co roku, przed zbliżającym się sezonem pływackim, przeprowadza działania profilaktyczne wśród dzieci i młodzieży. Jedną z ważniejszych akcji są pogadanki dotyczące bezpiecznego spędzania czasu nad wodą: zarówno na pływalniach, jak i nad rzekami, jeziorami oraz nad morzem.

Reklama

Prelekcje WOPR-u w bielskich szkołach podstawowych · fot. Beskidzkie WOPR


W drugiej połowie maja akcja odbyła się w trzech bielskich szkołach podstawowych: na os. Beskidzkim (SP 36), na os. Słonecznym (SP 27) oraz w Kamienicy (SP w Zespole Szkół Podstawowo-Gimnazjalnym). Podczas spotkań dzieci dowiadywały się nie tylko jak bezpiecznie zachować się nad wodą (m.in. o konieczności schłodzenia ciała przed wejściem do wody), ale także jak chronić się przed słońcem, by nie doznać groźnych poparzeń.

Dzieci miały okazję zobaczyć podręczny sprzęt ratowniczy, który pomaga ratownikom wodnym zapewnić bezpieczeństwo nad wodą w sezonie letnim i nie tylko. Uczniowie dostali także książeczki przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej "Bezpieczna woda".

Po spotkaniach z ratownikiem, dzieci otrzymały zadanie wykonania rysunków związanych z tematyką ratownictwa wodnego. Najciekawsze prace zostały zaprezentowane na szkolnych gazetkach, otrzymali je także ratownicy Beskidzkiego WOPR.

W tegorocznych pogadankach wzięło udział prawie 300 dzieci. Prelekcje prowadził Leszek Stebnicki - ratownik wodny i instruktor ratownictwa wodnego.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.