bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9926

List otwarty ONR do prezydenta i przewodniczącego Rady Miejskiej

W związku z petycją ws. zapewnienia warunków do osiedlenia się w Bielsku-Białej rodzinie z Aleppo, którą pod koniec maja w Urzędzie Miejskim złożyła grupa "Bielszczanie dla Aleppo", Obóz Narodowo-Radykalny wystosował do władz miasta list otwarty.

onr, demonstracja antyimigrancka
II Demonstracja Antyimigrancka w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Koordynator Brygady Górnośląskiej ONR wystosowała w imieniu lokalnych struktur organizacji list otwarty do władz miasta. List został wysłany drogą tradycyjną, elektroniczną oraz medialną.

List otwarty do władz Bielska-Białej

Szanowni Państwo,

jesteśmy zaniepokojeni inicjatywą grupy „Bielszczanie dla Aleppo”, która złożyła do Rady Miasta petycję o umożliwienie osiedlenia się syryjskiej rodziny w Bielsku-Białej. Pomysłodawcy tej koncepcji porównują koszty utrzymania wspomnianej rodziny z oświetleniem świątecznym naszego miasta. Jednocześnie powołują się na ludzkie odruchy i współczucie.

Apelujemy w tym miejscu do władz miasta o zastosowania wszelkich możliwych środków prawnych oraz działań, które uniemożliwią sprowadzeniu do miasta imigrantów z terenu Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Należy podkreślić, iż większość polskiego społeczeństwa sprzeciwia się osiedleniu w naszym kraju grup ludności obcych nam religijnie, cywilizacyjnie oraz kulturowo.

O tym, że bielszczanie również wyrazili swoje zdanie świadczy frekwencja na pikietach antyemigracyjnych, których było kilka w Bielsku-Białej. Zbieraliśmy również podpisy pod petycją do Rady Miasta, która także pokazuje, że mieszkańcy naszego miasta nie chcą przyjmować imigrantów.

Już obecnie Europa Zachodnia żyje w cieniu minaretów i środowisk ekstremy islamskiej, która otwarcie dąży do wprowadzania prawa szariatu. Obóz Narodowo-Radykalny wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec postępującego multikulturalizmu, ponieważ jak widać na przykładzie diaspory muzułmańskiej w Europie, nie tylko nie asymiluje się ona, ale wręcz narzuca swoją obyczajowość w życiu prywatnym, jak i publicznym.

Nie przekonuje nas argument, iż jedna rodzina nie jest problemem dla naszej społeczności. Nie mamy pewności - kogo grupa „Bielszczanie dla Aleppo” chce tutaj sprowadzić ani ile tych osób dokładnie miałoby zamieszkać w Bielsku-Białej. Warto pamiętać, że imigranci mają prawo do ściągania kolejnych osób.

Nazywanie ogółu napływających do Europy ludzi „uchodźcami” jest nadużyciem, które ma stanowić szantaż moralny dla Polski i Polaków. Faktycznie zdecydowaną większość przybyszy stanowią imigranci ekonomiczni, a nie osoby potrzebujące schronienia.

Cieszymy się, że w naszym mieście są środowiska, które chętnie pomagają innym, warto organizować zbiórki i wspomagać ludzi, którzy zostali w Syrii walcząc o swój kraj, jeszcze lepiej, jeśli wspominana grupa pomoże naszym mieszkańcom w różnych inicjatywach.

Jesteśmy przekonani, że w Bielsku-Białej jest sporo rodzin, którym warto pomóc. Jako Obóz Narodowo-Radykalny mamy styczność przy wielu okazjach z potrzebującymi i chętnie ofiarujemy im wsparcie.

Zwracamy się zatem do władz naszego miasta o podtrzymanie dotychczasowych decyzji o nieprzyjmowaniu żadnych imigrantów, a grupę „Bielszczanie dla Aleppo” zachęcamy do aktywności na rzecz potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

Z wyrazami szacunku
Adrianna Gąsiorek
Koordynator Brygady Górnośląskiej ONR


Do listu otwartego dołączono treść petycji z grudnia 2016 roku, którą podpisało ponad 700 osób. O odpowiedzi narodowców na działania grupy "Bielszcznie dla Aleppo" pisaliśmy w artykule Kolejna petycja do Rady Miejskiej. Tym razem przeciwko imigrantom.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.