Wiadomości

  • 4 stycznia 2012
  • 8 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3067

XX Finał WOŚP w Galerii Sfera

Za nami:

Już po raz XX w niedzielę 8 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W bielskim finale będzie uczestniczyć także Galeria Sfera wraz z przedstawicielami Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej oraz pomysłodawcami programu edukacyjnego Forget-Me-Not Psia Edukacja.

WOŚP Sfera


Obchody WOŚP w Galerii Sfera rozpoczną się o godzinie 10.00 w Galerii II oraz na Placu Bolka i Lolka. Aż do godziny 19.00 potrwają specjalne pokazy ratownictwa w wykonaniu Grupy Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża z Bielska-Białej. Ważnym punktem pokazów będzie nauka udzielania pierwszej pomocy. Podczas imprezy chętni będą mogli też skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi i saturacji (nasycenia krwi tlenem).

W tegorocznym Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wezmą udział przedstawiciele programu Forget-Me-Not Psia Edukacja obowiązkowo z czworonogami u boku. Przez cały dzień będą opowiadać jak bezpiecznie żyć z psem i zachęcać do korzystania z kynoterapii. Nie zabraknie także znanego i lubianego psa terapeuty Largo.

Swoją obecność zapowiedzieli również policjanci. Będzie można z nimi porozmawiać oraz przyjrzeć się z bliska specjalistycznemu sprzętowi policyjnemu.

Tegoroczne hasło Finału brzmi: „Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.” Zebrane pieniądze przekazane zostaną na specjalistyczny sprzęt, który pomoże lekarzom w opiece nad najmłodszymi pacjentami oraz ich mamami. Jak informują przedstawiciele WOŚP, priorytetem działań fundacji pozostaje pomoc noworodkom. W tym roku zebrane fundusze zostaną przekazane także na wspomaganie leczenia kobiet w ciąży chorych na cukrzycę - chorobę cywilizacyjną XXI wieku.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj