bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5010

Podczas Mlekoteki promowano karmienie dzieci mlekiem matki

W kilkudziesięciu polskich miastach, w tym również w Bielsku-Białej, odbyła się akcja promująca karmienie mlekiem kobiecym.

Mlekoteka w Bielsku-Białej - 03.06.2017 · fot. materiały prasowe


"Mlekoteka" to inicjatywa promująca karmienie mlekiem kobiecym, której celem jest wsparcie i edukacja kobiet w okresie okołoporodowym, a także zapewnianie kontaktu z ekspertami, by w oparciu o aktualną wiedzę kobiety mogły świadomie podejmować najlepsze dla siebie i swojego dziecka decyzje dotyczące jego żywienia.

W programie bielskiej akcji, która odbyła się w sobotę 3 czerwca, było spotkanie z położną oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym, założycielką sieci szkół rodzenia "Cud Narodzin" Agatą Pasterny, która prowadziła konsultacje dla kobiet w ciąży, odpowiadała na pytania związane z karmieniem piersią.

Tego dnia odbyły się również warsztaty fizjoterapeutki Anny Schab o pielęgnacji noworodka w aspekcie fizjoterapeutycznym oraz warsztaty chustonoszenia, które poprowadziła instruktor Ewa Szymik. Spotkanie było całkowicie bezpłatne.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.