bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 czerwca 2017
  • 12 czerwca 2017
  • wyświetleń: 9351

[ZDJĘCIA] 13. Festiwal Miast Partnerskich na bielskim Rynku

W dniach 9 i 10 czerwca w Bielsku-Białej na Rynku Starego Miasta odbędzie się 13. Festiwal Miast Partnerskich - "Poznajmy się". Swój udział potwierdzili goście z takich miast, jak: Baia Mare (Rumunia), Bierdiańsk (Ukraina), Berlin (Niemcy), Besancon (Francja), Frydek-Mistek (Czechy), Kragujevac (Serbia), Nyiregyhaza (Węgry), Szolnok (Węgry), Trzyniec (Czechy), Ustka, Żylina (Słowacja).

13. Festiwal Miast Partnerskich - 09-10.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Już po raz trzynasty mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Bielsko-Białą mieli okazję wziąć udział w atrakcjach, przygotowanych w ramach Festiwalu Miast Partnerskich - POZNAJMY SIĘ. Impreza, podczas której zaprezentowały się zespoły z takich miast jak: Baia Mare, Bierdiańsk, Berlin, Besancon, Frydek-Mistek, Kragujevac, Nyiregyhaza, Szolnok, Trzyniec, Ustka, Żylina oraz oczywiście z Bielska-Białej, tradycyjnie odbyła się na Rynku Starego Miasta.

Jak co roku w ramach Festiwalu nie zabrakło specjalnego stoiska - "Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej". Można tam było zapoznać się z ciekawą ofertą letniego wypoczynku nad polskim morzem. Przez dwa dni były czynne także stoiska Miejskiego Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej, Beskidzkiego Centrum Informacji z Frydka-Mistka, a do przyjazdu w swoje okolice zachęcali również przedstawiciele węgierskiego miasta Nyiregyhaza.

13. Festiwal Miast Partnerskich - 09-10.06.2017
13. Festiwal Miast Partnerskich - 09-10.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie obu festiwalowych dni Środowiskowe Centrum Pomocy w Bielsku-Białej zorganizowało dla dzieci i dorosłych różne warsztaty. W sobotę Stowarzyszenie Hajstra specjalnie dla dzieci i młodzieży przygotowało animacje „Taneczne szaleństwo”. Najmłodsi mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez dobrze znany Klub Kreatywnego Inżyniera.

W sobotę, w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków (Rynek 27) odbył się wernisaż wystawy "Ustka z lotu ptaka". Będzie można ją oglądać do 30 czerwca. Jedną z niezwykle interesujących atrakcji była także wystawa zabytkowych urządzeń do gazowania wody mineralnej, którą zorganizowali nasi goście z Węgier.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.