bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4157

Policjant czujny po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Sierżant sztabowy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy, wracając do domu po zakończonej służbie, natychmiast zareagował na widok kierowcy Opla, który jechał zygzakiem i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zatrzymał kierującego i przekazał go w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Badanie alkomatem wykazało, że 41-letni sprawca miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Do zdarzenia doszło we wtorek tuż po godzinie 22.00. Wracający do domu po zakończonej służbie policjant, na bielskiej ul. Słowackiego zauważył jadącego zygzakiem i odbijającego się od krawężników Opla Astrę. Kierujący tym pojazdem stwarzał poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Policjant ruszył w pościg za sprawcą i zatrzymał go na ul. Listopadowej, a następnie przekazał w ręce wezwanego na miejsce patrolu. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego dało wynik 2 promili alkoholu. Amator jazdy "na podwójnym gazie" usłyszy wkrótce zarzuty. Za przestępstwo to grozi mu do 2 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.