bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 maja 2017
  • wyświetleń: 3318

Bielszczanin został nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej

Przewodniczący Rady Miejskiej Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski został wybrany prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej podczas walnego zebrania w dniu 29 maja.

klimaszewski, śot
Bielszczanin został nowym prezesem Śląskiej Organizacji Turystycznej · fot. ŚOT


Śląska Organizacja Turystyczna (ŚOT) jest jedną z 16 regionalnych organizacji (jedna w każdym województwie) powołaną dla kreowania atrakcyjnego wizerunku naszego województwa w kraju i zagranicą, sprzyjającego zwiększeniu liczby turystów odwiedzających region oraz tym samym zwiększeniu dochodów z turystyki.

W skład organizacji wchodzą przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, samorządów powiatowych i miejskich oraz izb turystycznych, biur podróży, hotelarzy i administratorów atrakcji turystycznych. Zadaniem Śląskiej Organizacji Turystycznej jest szeroko pojęta promocja województwa w kraju i za granicą, jako regionu charakteryzującego się bardzo zróżnicowanym krajobrazem przyrodniczym oraz bogactwem wspaniałych pomników historii i kultury. ŚOT swoją działalność realizuje między innymi poprzez tworzenie regionalnego systemu informacji turystycznej. W latach 2007-2013 udało się pozyskać z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na ten cel kwotę ponad 10 mln złotych (całość projektu wynosiła ponad 12 mln).

Partnerem regionalnym ŚOT w tym przedsięwzięciu był m.in. Euroregion Beskidy. Śląska Organizacja Turystyczna jest również pomysłodawcą szlaku kulinarnego „Śląskie Smaki”, promującego miejscową kuchnię, tradycyjne przepisy oraz regionalne produkty spożywcze. W 2013 roku w Bielsku-Białej odbyła się VIII edycja festiwalu „Śląskie Smaki”. Dzięki pracy ŚOT systematycznie zwiększa się ilość turystów w naszym regionie. W ubiegłym roku odnotowano rekordową ilość ponad 5,3 mln osób.

Jarosław Klimaszewski w Zarządzie Śląskiej Organizacji Turystycznej reprezentować będzie Województwo Śląskie. Zarząd Województwa proponując tę kandydaturę chciał podkreślić jak ważną dla regionalnej turystyki jest pozycja Beskidów i Bielska-Białej, jako miasta odgrywającego istotną rolę lidera tej części województwa.

Praca w Zarządzie ŚOT ma charakter społeczny i z tego tytułu nie przysługuje wynagrodzenie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.