bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 maja 2017
  • wyświetleń: 5578

Członkowie SLD z Bielska-Białej rozdają egzemplarze Konstytucji RP

Osoby, które w minioną niedzielę wybrały się na spacer w okolicach Rynku, mogły do domu wrócić z egzemplarzem Konstytucji RP. Bezpłatne egzemplarze Konstytucji rozdawali tam członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

konstytucja
SLD rozda 1000 egzemplarzy Konstytucji RP · fot. SLD Bielsko-Biała


Akcja potrwa do końca tygodnia. W sumie członkowie SLD w Bielsku-Białej i powicie bielskim rozdadzą 1000 sztuk obowiązującej Konstytucji.

- 25 maja 1997 roku odbyło się referendum konstytucyjne, w którym cały naród wypowiedział się w sprawie przyjęcia Konstytucji - tłumaczy Grzegorz Niemczyk, przewodniczący Koła Miejskiego SLD w Bielsku-Białej. - Jesteśmy tu po to, by przypomnieć tę datę i upamiętnić 20-lecie referendum konstytucyjnego w Polsce - dodaje.

Zdaniem Joanny Lenert - sekretarz Rady Miejsko-Powiatowej SLD w Bielsku-Białej, Konstytucja RP powinna znajdować się w każdym domu w Polsce. Akcja ma charakter ogólnopolski i dzięki niej do mieszkańców Polski trafi 0,5 mln. egzemplarzy, każdy z podpisem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Można też zgłosić się osobiście po odbiór Konstytucji we wtorek i czwartek od godz. 14.00 do 16.00 do siedziby SLD przy pl. Ratuszowym.

Działacze SLD do końca tygodnia rozdadzą mieszkańcom Bielska-Białej 1000 egzemplarzy Konstytucji. Bliźniacza akcja została zorganizowana również w Cieszynie, Żywcu i Pszczynie.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.