bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 6081

Policjanci zlikwidowali złodziejską szajkę w Bielsku-Białej

Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zlikwidowali złodziejską szajkę. Śledczy zatrzymali cztery osoby podejrzane o włamanie, kradzież i paserstwo. Dwaj z nich mają na swoim koncie, m.in. włamanie do mieszkania na bielskiej ul. Gorkiego oraz kradzież elektronarzędzi z jednej z prywatnych posesji. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat za kratami.

Policjanci pracowali nad sprawą włamania, do którego doszło początkiem maja br. w Bielsku-Białej na ul. Gorkiego. Sprawcy włamali się do mieszkania, z którego skradli sprzęt radiowo - telewizyjny o wartości 6 tys. zł. oraz gotówkę w kwocie tys. zł.

Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj bielszczanie w wieku 19 i 21 lat. Sprawcy zostali zatrzymani. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Z prywatnej posesji przy ul. Rzecznej skradli dwie piły spalinowe o wartości tys. zł. Obaj mężczyźni są już po zarzutach. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.

W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że włamywacze przekazali skradzione mienie paserom - 22-letniej kobiecie i jej rówieśnikowi. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt radiowo - telewizyjny w czasie przeszukania lombardów w Czechowicach-Dziedzicach i Andrychowie. Zatrzymali też osoby podejrzane o paserstwo, którym za przestępstwa te grozi teraz do 5 lat więzienia.

O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.