Wiadomości
- 27 maja 2017
- wyświetleń: 6750
Policjanci zlikwidowali złodziejską szajkę w Bielsku-Białej
Policjanci z komisariatu I w Bielsku-Białej zlikwidowali złodziejską szajkę. Śledczy zatrzymali cztery osoby podejrzane o włamanie, kradzież i paserstwo. Dwaj z nich mają na swoim koncie, m.in. włamanie do mieszkania na bielskiej ul. Gorkiego oraz kradzież elektronarzędzi z jednej z prywatnych posesji. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 10 lat za kratami.
Policjanci pracowali nad sprawą włamania, do którego doszło początkiem maja br. w Bielsku-Białej na ul. Gorkiego. Sprawcy włamali się do mieszkania, z którego skradli sprzęt radiowo - telewizyjny o wartości 6 tys. zł. oraz gotówkę w kwocie tys. zł.
Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj bielszczanie w wieku 19 i 21 lat. Sprawcy zostali zatrzymani. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Z prywatnej posesji przy ul. Rzecznej skradli dwie piły spalinowe o wartości tys. zł. Obaj mężczyźni są już po zarzutach. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.
W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że włamywacze przekazali skradzione mienie paserom - 22-letniej kobiecie i jej rówieśnikowi. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt radiowo - telewizyjny w czasie przeszukania lombardów w Czechowicach-Dziedzicach i Andrychowie. Zatrzymali też osoby podejrzane o paserstwo, którym za przestępstwa te grozi teraz do 5 lat więzienia.
O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.
Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj bielszczanie w wieku 19 i 21 lat. Sprawcy zostali zatrzymani. Śledczy szybko ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, którego zatrzymani dopuścili się w ostatnim czasie. Z prywatnej posesji przy ul. Rzecznej skradli dwie piły spalinowe o wartości tys. zł. Obaj mężczyźni są już po zarzutach. Za przestępstwa te grozi im do 10 lat więzienia.
W toku postępowania śledczy ustalili ponadto, że włamywacze przekazali skradzione mienie paserom - 22-letniej kobiecie i jej rówieśnikowi. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, m.in. sprzęt radiowo - telewizyjny w czasie przeszukania lombardów w Czechowicach-Dziedzicach i Andrychowie. Zatrzymali też osoby podejrzane o paserstwo, którym za przestępstwa te grozi teraz do 5 lat więzienia.
O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje wkrótce prokurator.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematKradli materiał z zakładu produkującego profile aluminiowe. Są zatrzymani, jedna osoba poszukiwana
Ukrainka okradła dwie drogerie jednego dnia. Łup wart 1200 zł odzyskany
Złodziej połasił się na zestaw klocków. Użył przemocy wobec pracownicy sklepu
[FOTO] Zuchwała kradzież hulajnogi elektrycznej. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców
Obcokrajowiec ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Został "wyproszony" z naszego kraju
Kradł klocki Lego bez opamiętania w galerii handlowej. 32-latek w rękach policji
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









