bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2017
  • wyświetleń: 9544

Strażacy oddali hołd kolegom, którzy zginęli w akcji - wideo

W piątek komendy państwowych i ochotniczych straży pożarnych oddali hołd dwóm poległym strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Białymstoku, którzy zginęli w trakcie działań. Strażacy włączyli swoje syreny. Część strażaków zebrała się przed swoimi jednostkami.Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek 25 maja podczas prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych pożaru magazynu przy ulicy Dojnowskiej w Białymstoku. W akcji gaśniczej śmierć poniósł 29-letni młodszy ratownik-kierowca oraz 26-letni młodszy ratownik - obaj w stopniu sekcyjnego z kilkuletnim stażem służby. Obaj z tej samej jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Białymstoku. Zginęli na służbie, w trakcie prowadzenia akcji gaśniczej. Wchodząc na rozpoznanie do palącego się magazynu wypełnionego łatwopalnymi materiałami nie spodziewali się, że zarwie się pod nimi podłoga.

Loading...


Ich śmierć jest niewyobrażalną tragedią dla najbliższych, krewnych i rodziny, ale także dla kolegów z jednostki i dla wszystkich strażaków. W skali kraju w latach 1992-2016 w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych zginęło 17 strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Loading...
osp leszczyny
"Minuta dla bohaterów" w OSP Leszczyny · fot. OSP Leszczyny

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.