bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 8760

[ZDJĘCIA] Suez przeniósł się do Lipnika. Prezydent przeciął wstęgę

W środę oficjalnie oddano do użytku nową siedzibę spółki Suez. Znajduje się ona Lipniku przy ulicy Reksia 6. Firma sąsiaduje z Zakładem Gospodarki Odpadami.

Nowa siedziba Suez Bielsko-Biała S.A. · fot. UM Bielsko-Biała


Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prezydent Jacek Krywult, wiceprezes SUEZ Polska S.A. Benjamin Vauthier, prezes zarządu SUEZ Bielsko-Biała S.A. Renata Samson, a także wiceprezes zarządu Andrzej Dziewanowski.

Budowa nowego obiektu rozpoczęła się 5 października 2016 roku uroczystym podpisaniem aktu erekcyjnego. W nowej lokalizacji znajdują się: budynek administracyjno-socjalny, budynek obsługi technicznej pojazdów, magazyn soli oraz wytwórnia solanki. Baza jest obiektem nowoczesnym, spełniającym wszelkie wymogi ochrony cennych wartości przyrodniczych i zasobów naturalnych. Zaprojektowane rozwiązania techniczne w pełni spełniają oczekiwania w zakresie warunków i bezpieczeństwa pracy wszystkich pracowników spółki.

Etapy powstawania nowej siedziby:
  • 2012 - zakup działki i opracowanie graficzne projektu
  • 2015 - ogłoszenie przetargu na budowę nowej bazy spółki
  • 2015 - wybór głównego wykonawcy, podpisanie umowy z P.B. Inbud Bielsko
  • 2015 - październik - wmurowanie kamienia węgielnego
  • 2015 - grudzień - przekazanie placu budowy
  • 2017 - styczeń - zakończenie budowy
  • 2017 - kwiecień - uzyskanie pozwolenia na użytkowanie


Na początku istnienia firma świadczyła usługi jako Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania (MPO), które po 20 latach przekształciło się w Miejskie Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej (MPTS). Od 1991 roku Firma działała jako zakład budżetowy Gminy Bielsko-Biała pod nazwą Zakład Oczyszczania Miasta. W 1998 roku zakład ten został przekształcony w Spółkę Akcyjną. W grudniu 2001 roku została podpisana umowa sprzedaży akcji Spółki pomiędzy Gminą Bielsko-Biała, a Spółką ASMABEL należącą do firmy SITA Polska.

W styczniu 2003 roku nazwa Firmy została zmieniona na SITA Zakład Oczyszczania Miasta Spółka Akcyjna. Włączenie Zakładu Oczyszczania Miasta S.A. do koncernu SITA Polska Sp. z o.o. pozwoliło Spółce na wprowadzenie wcześniej już sprawdzonych rozwiązań, a tym samym na rozwój firmy i znaczne podniesienie jakości usług. W październiku 2016 roku nazwa Firmy została zmieniona na SUEZ Bielsko-Biała Spółka Akcyjna.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.