bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 maja 2017
  • wyświetleń: 5664

Pijany kierowca z dożywotnim zakazem doprowadził do kolizji

Blisko 2,5 promila alkoholu wykazało badanie 51-letniego kierowcy Opla, który doprowadził do kolizji z Fiatem, kierowanym przez 43-latkę. Sprawca został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Obowiązywał go orzeczony przez sąd, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany przez sąd. Czeka go bowiem roczny pobyt w zakładzie karnym za wcześniejsze przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w Pisarzowicach na ul. Pańskiej. Kierujący Oplem Corsą zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z Fiatem Pandą. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawca został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Nie posiadał prawa jazdy.

Dokument ten zatrzymano mu za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazał się, że mężczyzna ten poszukiwany był przez sąd. Zatrzymany został przewieziony do aresztu, gdzie spędzi najbliższy rok za wcześniejsze przestępstwa. Za obecne czyny - kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu, może trafić za kraty na kolejne 2 lata.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.