Wiadomości

  • 23 maja 2017
  • 24 maja 2017
  • wyświetleń: 14291

Kroplówka dla Podbeskidzia. Miasto przekaże 2,5 mln złotych

Dziś na sesji Rady Miejskiej radni podjęli decyzję podwyższeniu kapitału zakładowego TS Podbeskidzie S.A. Środki z budżetu miasta mają pokryć długi spółki, która znajduje się w trudnej sytuacji finansowej.

stadion bielsko
Kroplówka dla Podbeskidzia. Miasto przekaże 2,5 mln złotych · fot. Krzysztof Dzierżawa / TS Podbeskidzie


Na dzisiejszej sesji głos w sprawie dokapitalizowania spółki TS Podbeskidzie zabrał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej. Przemysław Drabek na wstępie swojego wystąpienia oznajimł, że nie jest przeciwny piłce nożnej i rywalizacji zawodowych sportowców.

- Rozumiem, że jako właściciel większościowy musimy ratować spółkę w trudnej sytuacji finansowej. Niestety pomimo tego, że niedawno było posiedzenie komisji sportu, nie przedysutowaliśmy tego, jakie są plany klubu, jak Podbeskidzie ma funkcjonować. Trzeba zbudować wieloletnią strategię, nie tylko na teraz, na doraźne zasypanie długu i połatanie dziur w budżecie spółki - mówił na sesji wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

W odpowiedzi prezydent Jacek Krywult stwierdził, że miasto wydaje stosunkowo mało pieniędzy na sport. - Na Śląsku środki te są wielokrotnie większe. Tak się składa, że w pierwszej lidze wpływy są mniejsze, bo kluby nie mają pieniędzy z transmisji, a koszty są nie mniejsze jak w ekstraklasie. Ja to wsparcie nazywa kroplówkami, żeby pacjent się dobrze czuł, ale my też musimy kontrolować pacjenta. Na dzisiaj nie możemy doprowadzić do tego, że klub będzie zadłużony. Musi być rzetelnym klubem - oznajmił prezydent.

Wiceprzewodniczący Przemysław Drabek, zabierając ponownie głos w dyskusji, jeszcze raz podkreślił, że przed władzami klubu powinny być postawione realne cele, z których muszą być rozliczani. - Na kroplówce to piłkarz nie osiąga najlepszych wyników. Naprawdę trzeba tą perspektywę jasno postawić w klubach i z celów ich rozliczać, bo jeśli wiedzą, że w każdej trudnej sytuacji dostaną kroplówkę, to będzie to trwało przez lata - dodał Przemysław Drabek.

- To nie jest tak, że nie ma perspektywy. Zawodnicy wiedzieli, że walczą o awans, mieli konkretny cel i konkretne pieniądze. Za awans do podziału dla zawodników i trenerów było do podziału 1,5 mln złotych, ale nikt z nas nie będzie za nich grał - zakończył prezydent miasta.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj