bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2017
  • wyświetleń: 5737

[ZDJĘCIA] Twarde lądowanie motolotni na Magurce Wilkowickiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek około godziny 19:00 w rejonie szczytu Magurki Wilkowickiej. Motolotniarz lądował awaryjnie w środku lasu. Akcja ratownicza była prowadzona w trudno dostępnym terenie.

Twarde lądowanie motolotniarza na Magurce


- Okazuje się że motoparalotniarz trafił na prąd zstępujący, który doprowadził do tzw. „klapy” - czyli złożenia skrzydła i częściowej utracie siły nośnej. Po niedługim locie w korkociągu, opadł na drzewa - podaje Ochotnicza Straż Pożarna z Wilkowic i dodaje, że pilot uczestniczył w kursie motoparalotniowym i miał kontakt radiowy z instruktorem.

Jak dowiedzieliśmy się od jednego ze strażaków interweniujących na miejscu, zgłoszenie brzmiało bardzo poważnie. W takich sytuacjach służby muszą szybko reagować. Niesienie ewentualnej pomocy w trudno dostępnym terenie jest często czasochłonne, a niejednokrotnie szybka pomoc jest bardzo potrzebna. Na szczęście w tym zdarzeniu motolotniarz odniósł tylko powierzchowne obrażenia. Skończyło się na drobnych otarciach i uszkodzeniach sprzętu.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj