bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 29845

[ZDJĘCIA] Dzięki obywatelskiej postawie uniknięto tragedii

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Wczoraj około godziny 20.00 na ul. Bystrzańskiej doszło do niecodziennej akcji kierowców, którzy dokonali obywatelskiego zatrzymania pijanej kierującej.

Dzięki obywatelskiej postawie uniknięto tragedii · fot. Szymon - jeden z uczestników obywatelskiego zatrzymania


Jadącego zygzakiem Opla Astrę zauważyło kilkoro kierowców. W momencie gdy samochód zatrzymał się przed sygnalizacją świetlną świadkowie niebezpiecznej jazdy ruszyli do akcji. Kobiecie, która kierowała Oplem siłowo odebrano kluczyki. 43-latka stawiała opór i była agresywna. Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Kobieta miała ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jej prawo jazdy, a do sądu trafił wniosek o ukaranie.

Jak powiedział nam jeden z uczestników zatrzymania do całej akcji przyczyniła się inicjatywa portalu Bielskie Drogi, którego redakcja zachęca do piętnowania pijanych kierowców. - Widziałem filmy na Facebooku, gdzie inni kierowcy zatrzymywali pijaków i dzięki Bielskim Drogom dowiedziałem się, że takie akcje są legalne przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności można coś takiego zrobić.

- Jestem porostu dumny, że mogę robić coś dobrego i ludzie popierają taką inicjatywę. Szczególnie mi miło, że wszyscy uczestnicy tej jakże pożytecznej akcji mieli nasze wlepki na samochodach - podsumował Bartek, założyciel portalu Bielskie Drogi

Miejsce zdarzenia:

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj