Wiadomości

  • 17 maja 2017
  • wyświetleń: 8624

Hybrydowe radiowozy już na bielskich drogach - zdjęcia

We wtorek odbyło się uroczyste przekazanie aż 5 nowych radiowozów, które zasilą flotę bielskiej policji. Nowe samochody z napędem hybrydowym zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Oznakowane pojazdy marki Toyota Auris zostały uroczyście poświęcone przez policyjnego kapelana.

Przekazanie hybrydowych radiowozów - 16.05.2017 · fot. bielsko.info


Punktualnie o 12.00 przed wejściem głównym do Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego odbyło się przekazanie nowych, oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym marki Toyota Auris, zakupionych dla bielskiej policji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków samorządowych oraz budżetu policji.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, który wspólnie z Prezydentem Bielska-Białej Jackiem Krywultem, Członkiem Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisławem Piątą, Wójtem Gminy Jasienica Januszem Pierzyną oraz Dyrektorem bielskiego WORD-u Andrzejem Listowskim, uroczyście przekazali nowe pojazdy policjantom.

Przekazanie hybrydowych radiowozów - 16.05.2017
Przekazanie hybrydowych radiowozów - 16.05.2017 · fot. bielsko.info


Dwa nowe radiowozy zasilą tabor drogówki. Pozostałe trafiły do komisariatów: II w Bielsku-Białej, Jasienicy i Kobiernicach. W zakupie dwóch z nich partycypowało bielskie starostwo, natomiast pozostałych samorząd w Bielsku-Białej, wójtowie gmin Jasienicy i Jaworza oraz bielski WORD. Nowe radiowozy zostały poświęcone przez policyjnego kapelana ks. Tadeusza Mozora.

Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Każdy z pojazdów Toyota Auris kombi wart jest ponad 92.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,8 litra i 136 KM.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.