bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2017
  • 15 maja 2017
  • wyświetleń: 29461

[ARCHIWALNE WIDEO] Powódź 1997 roku w Bielsku-Białej

W tym roku mija 20 lat od pamiętnej "powodzi tysiąclecia". Choć nasze miasto nie było w gronie tych, które ucierpiały najbardziej, to jednak w pamięci wielu osób wciąż żywe są wspomnienia tamtych dni i walka z siłami żywiołu. W sieci można znaleźć archiwalny film, który prezentuje tragiczną sytuację w Bielsku-Białej.Film powstał 8 lipca 1997 roku. Był kręcony w centrum miasta (głównie na ulicach Partyzantów i Leszczyńskiej) oraz w Straconce (okolice kościoła). Uwiecznione zostały na nim zalane ulice, wysoki poziom wody w rzekach, a także próby ratowania dobytku przez bielszczan.

Oglądając ten archiwalny film pozostaje mieć nadzieję, że podobna historia nigdy więcej już naszego miasta nie spotka.

new / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.