bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2017
  • wyświetleń: 5992

[ZDJĘCIA] Dwie kolizje na Rondzie Solidarności, uszkodzona karetka pogotowia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

3 samochody osobowe i karetka pogotowia uczestniczyły w dwóch kolizjach na rondzie Solidarności w Bielsku-Białej. Do zdarzenia doszło dziś około godziny 10.00.

Dwie kolizje na Rondzie Solidarności - 12.05.2017 · fot. bielsko.info


Do pierwszej kolizji doprowadził kierowca Citroena C2, który wyjeżdżając w lewo z ulicy Sarni Stok, nie zauważył czerwonego światła i zderzył się z prawidłowo jadącym Volkswagenem Passatem. Zarówno kierowcy Citroena, jak i dwóm kobietom, które podróżowały Volkswagenem nic się nie stało.

Chwilę później kraksę i roztrzęsionych uczestników zauważyła załoga pogotowia ratunkowego. Karetka jechała lewym pasem ruchu ulicy Warszawskiej w stronę dworca PKP. Ratownicy postanowili zjechać na pobocze i sprawdzić czy nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Niestety kierująca karetką nie zauważyła poruszającego się pasem do lewoskrętu Opla Astry. Doszło do drobnej obcierki.

Dwie kolizje na Rondzie Solidarności - 12.05.2017
Dwie kolizje na Rondzie Solidarności · fot. bielsko.info


Na miejsce obu kolizji po chwili dotarła druga karetka pogotowia, która przejęła starszą pacjentkę i przetransportowała ją do szpitala. Zarówno transportowanej pacjentce jak i pozostałym uczestnikom kolizji nic się nie stało. Był to transport zwykły, bez zagrożenia życia i użycia sygnałów uprzywilejowania.
Sprawca pierwszej kolizji został ukarany mandatem karnym.

W przypadku drugiej kolizji, ze względu na okoliczności, charakter pracy ratowników i niewielkie uszkodzenia obu pojazdów, policjanci zrezygnowali z wypisania mandatu. Kierująca karetką została pouczona. O takie zakończenie tej kolizji wnosił również sam pokrzywdzony. - Chcieli dobrze, a wyszło jak wyszło. Nie mam do nikogo pretensji. Najważniejsze, że wszyscy są cali. Samochód to tylko nic nie znacząca kupa blachy i na pewno się wyklepie - podsumował kierowca Opla.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj