bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 5437

Zderzenie dwóch ciężarówek na S52. Ekspresówka była zablokowana

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do bardzo poważnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów ciężarowych doszło dziś w nocy około godziny 1.30 na drodze ekspresowej S52 w Skoczowie. Droga z Bielska-Białej w stronę granicy była całkowicie zablokowana.

Zderzenie dwóch ciężarówek na S52. Ekspresówka była zablokowana - 10.05.2017 · fot. bielsko.info


Na końcu pasa rozbiegowego od Węzła Harbutowice stał zdefektowany ciągnik siodłowy z naczepą. Kierowca ciężarowego Volvo zahaczył o stojącą ciężarówkę. Siła uderzenia była potężna. Naczepa stojącego samochodu została rozerwana, a rozpędzona ciężarówka sprawcy uderzyła w barierki na lewym pasie ruchu. Jej kabina została bardzo poważnie uszkodzona. Doszło również do potężnego wycieku z rozerwanego zbiornika z paliwem. Szczęśliwie żaden z kierowców nie ucierpiał.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się wszystkie służby. Strażacy zajęli się neutralizacją wycieku. Policjanci z drogówki rozliczyli sprawcę kolizji i szybko udali się organizować objazdy. Niestety Węzeł Harbutowice jest bardzo rozległy (4 możliwości wjazdu od różnych stron + dojazd od strony Bielska-Białej) i zapanowanie nad sytuacją okazało się zbyt dużym wyzwaniem.

Ruch przywrócono dopiero przed godziną 7.00.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj