bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 11169

[ZDJĘCIA] Kierowca z Ukrainy zaufał nawigacji i utknął na ul. Architektów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło około godziny 16:00 na wąskiej ulicy Architektów, która jest popularnym skrótem pomiędzy ul. Niepodległości, a Hałcnowem.

Zablokowana ul. Architektów - 09.05.2017 · fot. bielsko.info


29-letni obywatel Ukrainy, jadący polską ciężarówką z Żywiecczyzny planował dojechać do Oświęcimia. Po zjeździe z drogi ekspresowej S-1, nawigacja pokierowała go najkrótszą możliwą drogą, czyli ulicą Architektów. Szofer dojechał zestawem do ostrego zakrętu. Gdy zorientował się, że nie da rady skręcić postanowił cofać. Podczas manewrowania zestaw osiadł w przydrożnym rowie.

Ulica została zablokowana, a na miejscu natychmiast pojawiła się policja zaalarmowana przez kierowców, którzy utknęli z obu stron wąskiej uliczki. Na miejsce została wezwana pomoc drogowa ze specjalistycznym holownikiem, który uwolnił naczepę załadowaną dziesięcioma tonami artykułów przemysłowych. Akcja pomocy drogowej trwała około godziny i w tym czasie dwa patrole drogówki kierowały samochody na objazdy. Droga została odblokowana około godziny 18:00. Świeżo upieczony kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 500zł za wjazd pod zakaz tonażowy i uszkodzenie infrastruktury drogowej. Z polisy OC ciągnika zostanie naprawiony przepust wodny, który został uszkodzony w wyniku osunięcia się do niego ciężkiej naczepy.

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj