bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2017
  • wyświetleń: 4986

Dzielnicowy z Kobiernic po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kobiernicach w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę. 55-latek miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za „jazdę na podwójnym gazie” grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Kobiernicach zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Do zatrzymania doszło w piątek na parkingu przy jednym z marketów na terenie Hecznarowic. Pijany 55-latek przyjechał samochodem do sklepu, aby zaopatrzyć się w wyroby alkoholowe. Dzielnicowy, który w tym czasie także robił zakupy zauważył, że mężczyzna porusza się chwiejnym krokiem, a po chwili wsiada do samochodu wraz z kolejnymi puszkami piwa.

Dzielnicowy widząc jego zachowanie wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę. Przybyły na miejsce patrol z Kobiernic przebadał kierującego na zawartość alkoholu. Jak się okazało w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Dzięki właściwej postawie dzielnicowego, który będąc w czasie wolnym od służby bez chwili wahania zareagował, z ruchu drogowego został wyeliminowany kolejny pijany kierowca.

Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie grozi do 2 lat więzienia i nawet 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.