Wiadomości

  • 8 maja 2017
  • 5 czerwca 2017
  • wyświetleń: 71503

[WIDEO] Bawiliśmy się przez trzy dni - Dni Bielska-Białej 2017 za nami!

Koncertem Wielka Gala Światowych Przebojów rozpoczęły się Dni Bielska-Białej. Pierwszy koncertowy wieczór zwieńczył pokaz sztucznych ogni. Na finał, pod Dębowcem zagrały Strachy na Lachy i Pectus.

Dni Bielska-Białej (dzień pierwszy) - 02.06.2017 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Obchody Dni Bielska-Białej rozpoczęły się w piątek, 2 czerwca. Kilkadziesiąt minut później rozpoczęła się Gala Światowych przebojów. Na scenie pojawili się muzycy Bielskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Woytka Mrozka. Jako pierwszy na bielskiej scenie pojawił się zwycięzca wielu telewizyjnych programów muzycznych Pavlo Tabakow, dysponujący znakomitym głosem wokalista. Największe brawa zebrał, brawurowo śpiewając przeboje zespołu Queen.

Sofia Sliwka - młoda zdolna wokalistka z Ukrainy zaśpiewała między innymi Skyfall z Bonda i Dumkę na dwa serca. Scenę operową reprezentowała na bielskiej scenie Agata Sava. Byli też ulubieńcy pań - Stefano Terrazzino oraz Jacek Silski. Ten pierwszy czarował nie tylko śpiewem, ale także tańcem, wraz ze swoją partnerką - Pauliną Biernat.

Znakomita grupa taneczna wspierała wszystkich wykonawców, zamieniając bielską scenę w taneczny, turniejowy parkiet. Monumentalne przeboje Budki Suflera (Sen o dolinie, Cień wielkiej góry i inne) zaśpiewał Krzysztof Cugowski. Na finał odbył się tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Relacja z pierwszego dnia obchodów Dni Bielska-Białej

Dni Bielska-Białej (dzień drugi) - 03.06.2017 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


W sobotę przed południem w parku Słowackiego odbył się konkurs orkiestr w ramach festiwalu Złota Trąbka. Profesjonalne jury oceniało kilkunastominutowe prezentacje sześciu orkiestr. Wśród nich znalazła się orkiestra z Łotwy, dwie formacje z Kóz, orkiestry z Pisarzowic, Kozienic i Jaworza.

Na koniec przedpołudniowej części konkursowej zagrali laureaci z ubiegłego roku, zdobywcy Grand Prix - Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ligoty. Po południu zgodnie z tradycją orkiestry zagrały na Rynku, i przemaszerowały do parku Słowackiego, gdzie odbył się koncert.

Relacja z drugiego dnia obchodów Dni Bielska-Białej

W niedzielę po południu w Parku Słowackiego odbył się Piknik Baniek Mydlanych. Jedną z atrakcji było bicie rekordu na ilość osób dmuchających bańki mydlane w tym samym czasie. Rekord został pobity.

Dni Bielska-Białej: Piknik Baniek Mydlanych - 04.06.2017 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Wieczorem Dni Miasta przeniosły się na teren koncertowy obok hali Pod Dębowcem. Na początek rockową publiczność rozgrzały Strachy na Lachy, które zaprezentowały swoje największe hity i kilka nowości. Wśród tych pierwszych nie zabrakło odśpiewanych chórem przez całą widownię takich przebojów jak Raissa czy Czarny chleb i czarna kawa. Był też proroczy Idzie na burzę, idzie na deszcz.

Dni Bielska-Białej: Strachy na Lachy - 04.06.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Większość występu upłynęła pod znakiem ulewnego deszczu. Mimo to mnóstwo ludzi na koncercie bawiło się znakomicie. Po kilkunastu minutach na scenie pojawił się pop-rockowy Pectus. Przyjęty równie gorąco, swój muzyczny show wzbogacił wyświetlanymi na ekranie animacjami. Pojawiły się na nich m.in. wokalistki które wspólnie z nimi nagrały duety na płycie Kobiety. Nie zabrakło hitów, w tym tego odśpiewanego chórem - Barcelona i coveru Obladi, oblada z repertuaru Beatlesów. Pectus, to chyba jedyny taki zespół w Europie, który tworzy czwórka braci.

Dni Bielska-Białej: Pectus - 04.06.2017 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.