Wiadomości

  • 7 maja 2017
  • wyświetleń: 9451

[ZDJĘCIA] Pracowita majówka GOPRu w Beskidach, trzy akcje ratownicze

W miniony długi majowy weekend ratownicy beskidzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, trzykrotnie interweniowali w Beskidach.

Akcja GOPR na Baraniej Górze · fot. Grupa Beskidzka GOPR


W środę kilkuosobowa grupa ratowników wyruszyła w rejon Baraniej Góry, skąd ewakuowano turystkę z urazem stawu skokowego. Miejsce zdarzenia było poza dostępem wszelkich pojazdów będących aktualnie w posiadaniu GOPR-u. Ratownicy przy użyciu specjalistycznych noszy UT2000, ewakuowali ranną kobietę w miejsce gdzie oczekiwał samochód. Turystka trafiła do szpitala.

Dwie akcja GOPRu odbyły się również w masywie Koziej Góry, gdzie na popularnych trasach rowerowych doszło do dwóch wypadków. Najpoważniej wyglądała wywrotka rowerzysty na trasie „Twister”. Mężczyzna po upadku doznał licznych obrażeń twarzy. Wystąpiła u niego również niepamięć wsteczna.

Akcja GOPR na Koziej Górze · fot. Grupa Beskidzka GOPR


Ratownicy przypominają, że w ich pracy bardzo ważny jest czas dotarcia na miejsce wypadku. W górach gdy ciężko zlokalizować miejsce zdarzenia pomocne są specjalne aplikacje na telefon „RATUNEK'" lub "Pomoc w górach”.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.