bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2017
  • 3 maja 2017
  • wyświetleń: 11748

Pochód pierwszomajowy w 1974 roku - archiwalny materiał wideo

43 lata temu ulicami Bielska-Białej przeszedł tradycyjny w czasach PRL-u pierwszomajowy pochód. Dziś za sprawą dygitalizacji nagranego w 1974 roku materiału, możemy obejrzeć film nagrany podczas manifestacji klasy robotniczej w stolicy Podbeskidzia.

Reklama

Loading...


1 maja 1974 w Bielsku-Białej był wyjątkowy. Pochód ozdobiły produkowane w Bielsku-Białej maluchy i syrenki, jadące całą szerokością ulicy Lenina, jak na defiladzie. Na kolejnym filmie udostępnionym przez "Bielski Almanach" widać, że świętowanie nie ograniczyło się do pochodu. 43 lata temu na placu Wojska Polskiego odbył się festyn.

Loading...


Oba filmy pochodzą z archiwum Domu Kultury Włókniarzy. Digitalizacją materiału zajęli się autorzy projektu www.bielskialmanach.pl. Zachęcamy do polubienia strony "Bielski Almanach", na której publikowane są historyczne zdjęcia i filmy z Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.