Reklama

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6905

Pozorowane zabójstwo w auli uczelni. Studenci w roli śledczych

Ponad 150 uczniów bielskich szkół uczestniczyło w przedsięwzięciu pod hasłem "Oblicza bezpieczeństwa", które zostało zorganizowane przez Bielską Szkołę Menedżerów oraz Wyższą Szkołę Finansów i Prawa z udziałem służb mundurowych.

"Oblicza bezpieczeństwa" · fot. WSFiP


Policjanci z Bielska-Białej rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie, zaprezentowali sprzęt używany w codziennej służbie. Grupa Szybkiego Reagowania dała pokaz taktyk i technik interwencji, a policyjny technik kryminalistyki zademonstrował, jak zabezpiecza się ślady.Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz ratownicy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

W czasie spotkania policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania pod dowództwem podinsp. Jacka Sikory, zademonstrowali zatrzymanie uzbrojonego przestępcy przy użyciu psa służbowego. W auli uczelni zostało zainscenizowane miejsce zabójstwa. Policyjny technik kryminalistyki asp.sztab. Dariusz Szydłowski, krok po kroku opisywał pracę techników kryminalistyki. W rolę śledczych wcielili się uczniowie Bielskiej Szkoły Menedżerów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także wystąpienie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pod dowództwem bryg. Grzegorza Piestraka. Strażacy zaprezentowali młodzieży, jak wygląda ich praca w sytuacjach kryzysowych. Poza pokazem specjalistycznego sprzętu, młodzież zobaczyła także jak poruszają się strażacy w pełnym umundurowaniu, w pomieszczeniach zadymionych w czasie pożaru.

Uczniowie szkół mieli również możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wskazówek i praktycznych rad udzielali ratownicy medyczni Bielskiego Pogotowia Ratunkowego - Kacper Marek oraz Gabriel Wawronowicz.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.