Wiadomości
- 28 kwietnia 2017
- 30 kwietnia 2017
- wyświetleń: 27629
Tego połączenia brakowało. Wyruszył bezpośredni pociąg do Zakopanego
Kilkadziesiąt osób z Bielska-Białej skorzystało z najnowszej oferty Kolei Śląskich, które pilotażowo uruchomiło bezpośrednie połączenie kolejowe z Katowic do Zakopanego. Pociąg do stolicy Tatr odjechał w sobotę z bielskiego dworca o godzinie 8.04.
Okazuje się, że połączenia specjalne do Zakopanego spotkały się z dosyć sporym zainteresowaniem ze strony podróżnych. - Największą popularnością cieszy się poranny kurs 29 kwietnia, wyjeżdżający z Katowic o godzinie 7.18. Niemniej jednak na obecną chwilę we wszystkich pociągach są dostępne jeszcze miejsca - mówił wczoraj Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
Pierwszy pociąg "Giewont" wyruszył do stolicy polskich Tatr z Katowic w sobotę o godzinie 7.18. Do Bielska-Białej pociąg dotarł o godzinie 8.04. Z nowej oferty Kolei Śląskiej skorzystało kilkudziesięciu pasażerów z naszego miasta.

- To świetna rzecz, że w końcu uruchomiono bezpośredni pociąg do Zakopanego. Mam nadzieję, że połączenie będzie wprowadzone do rozkładu na stałe i częściej będzie można urządzić sobie krótki wypoczynek w Tatrach - powiedziała nam pani Anna, która wraz z koleżanką wybrała ofertę Kolei Śląskich.
Kolejne kursy "Giewontu" zaplanowane zostały na 3 maja - wówczas pociąg odjedzie z Katowic o godzinie 9.20, do Zakopanego przyjedzie o 13.58, a trasę powrotną rozpocznie o 17.23. Dzięki powyższemu rozwiązaniu możliwe jest zorganizowanie sobie 5-dniowego lub co najmniej 3-godzinnego pobytu pod Tatrami.

Od 22 kwietnia możliwy jest już tylko zakup biletu bezpośrednio w kasach na dworcu w Katowicach lub w kasach w Bielsku-Białej. Zarówno bilet zakupiony bezpośrednio w kasie, jak i poprzez wcześniejszą rezerwację kosztuje 30 zł i zapewnia miejsce siedzące w pociągu.
Jeżeli w dniu odjazdu pociągu nadal będą dostępne miejsca, a wszystko wskazuje, że tak, możliwe będzie kupno biletu również u drużyny konduktorskiej w cenie 20 zł. Taki bilet nie gwarantuje jednak miejsca siedzącego.

- Do obsługi tych połączeń został zaplanowany zmodernizowany pojazd typu EN71AKŚ. Pociąg jest wyposażony w klimatyzację, ogrzewanie, gniazdka elektryczne pod siedzeniami, toaletę przystosowaną do potrzeb osób o ograniczonej możliwości porusza się - tłumaczy rzecznik prasowy Kolei Śląskich.
W tym momencie trudno jeszcze ocenić, czy przedsięwzięcie będzie kontynuowane. - Traktujemy te połączenia jako testowe - po ich zakończeniu będziemy mogli ocenić przebieg całej akcji, zainteresowanie pasażerów itp. i na tej podstawie podjąć decyzję co do ewentualnego kontynuowania tej inicjatywy w przyszłości - kończy Michał Wawrzaszek.
ZOBACZ TAKŻE
Koleje Śląskie wprowadzają wakacyjny rozkład jazdy. Szczegółowy wykaz zmian
Poważna awaria infrastruktury kolejowej. Utrudnienia dla pasażerów linii S5
Marcowa korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Szczegółowy wykaz zmian
Specjalna oferta Kolei Śląskich na ferie. Dzieci i młodzież będą mogły jeździć pociągami za złotówkę
Koleje Śląskie podsumowały 2025 rok. Linia S5 z Katowic do Zwardonia nadal wśród najpopularniejszych
Nowy rozkład jazdy Kolei Śląskich. Szczegółowy wykaz zmian
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.



(1).jpg)



.jpg)