Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 12455

Przedsiębiorca naruszał prawa blisko 70 pracowników! Nie płacił ZUS-u

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Bielsku-Białej wspólnie z bielską Prokuraturą Rejonową Południe zakończyli postępowanie w sprawie naruszenia praw pracowniczych przez szefów jednej z firm. 46-latkowi i jego wspólnikowi zarzuca się, że przez 10 lat uporczywie naruszali prawa blisko 70 pracowników, nie dopełniając obowiązku przekazania składek społecznych do ubezpieczyciela. Zaległości szacuje się na ponad 2,5 miliona złotych.

Policjanci i prokuratorzy pracowali nad sprawą dotyczącą naruszenia praw pracowników jednej z bielskich firm zajmujących się skupem surowców wtórnych. Ustalono, że w okresie od 2003 roku do 2013 roku, szefowie tej firmy uporczywie naruszali prawa blisko 70 pracowników, nie dopełniając obowiązku odprowadzenia składek społecznych. Oszacowano, że zaległości podmiotu produkcyjno-usługowego wobec ubezpieczyciela wynoszą ponad 2,5 miliona złotych.

Dwaj 46-latkowie usłyszeli już zarzuty, a akt oskarżenia w tej sprawie został przekazany do prokuratury. Za przestępstwa te mężczyznom grozi do 2 lat za kratami.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.