Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6443

Podpatrywali pracę policji. Młodzież chce iść w ślady stróżów prawa - foto

Blisko 60 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy w przyszłości zamierzają związać swoją karierę zawodową z policją, zapoznało się z pracą bielskich stróżów prawa. Spotkanie zorganizowano w związku z przypadającym dzisiaj ogólnopolskim "Dniem przedsiębiorczości".

"Dzień przedsiębiorczości" w bielskiej komendzie - 26.04.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Przyszłych adeptów sztuki policyjnej przywitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak, który zachęcał młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi. W czasie spotkania szef bielskiego garnizonu podziękował jednocześnie wszystkim osobom, których głosy przyczyniły się do wyróżnienia bielskiej komendy w 13. edycji ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Firmę i Instytucję, spośród prawie 15 tys. podmiotów, wyłonił Komitet Honorowy. Bielska komenda została wyróżniona jako jedyna jednostka Policji w kraju.

Podczas tegorocznych, kilkugodzinnych praktyk w komendzie, uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie. Pozyskali informacje o wykształceniu, umiejętnościach oraz predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta. Młodzież zapoznała się z organizacją, zarządzaniem i strukturą bielskiej Policji.

Największym zainteresowaniem - jak co roku - cieszył się pokaz sprzętu, w tym uzbrojenia znajdującego się na wyposażeniu policjantów z Grupy Szybkiego Reagowania Wydziału Prewencji. Uczniowie zostali także zapoznani z warsztatem pracy policyjnych techników kryminalistyki, który przedstawił asp.szt. Radosław Lukowiec z Zespołu Techniki Kryminalistycznej. Mogli zobaczyć w jaki sposób ujawniane i zabezpieczane są ślady kryminalistyczne, w tym odciski palców. Uczestnicy „Dnia przedsiębiorczości” mieli też okazję poznać czworonożnego stróża prawa - psa patrolowo-tropiącego o wdzięcznym imieniu „Spart”. Jego przewodnik, a zarazem Dowódca Grupy Szybkiego Reagowania asp. Dawid Stwora przybliżył rolę, jaką pełnią psy w służbach mundurowych, a także uświadomił jakie cechy i predyspozycje powinien posiadać przewodnik policyjnego psa.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.