Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3712

Być może zacieśnimy przyjaźń z kolejnym węgierskim miastem

Bielsko-Biała w najbliższym czasie może zyskać kolejnego partnera. Chodzi o węgierskie miasto Nyíregyháza. Zanim jednak dojdzie do formalnego podpisania porozumienia, podobnie jak w przypadku innych miast, należy bliżej się poznać.

Spotkanie z przedstawicielami węgierskiego Nyíregyháza · fot. UM Bielsko-Biała


Już od ponad roku rozwija się wzajemna promocja na niwie kulturalnej i turystycznej. Przedstawicielom węgierskiego samorządu bardzo zależy na rozwoju obu tych dziedzin i realizują coraz więcej projektów z nimi związanych.

Jednym z tego typu działań było spotkanie zorganizowane w miniony poniedziałek w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, skierowane głównie do touroperatorów i mediów z naszego miasta. Centrum Turystyki w Nyíregyháza, w przygotowanej przez siebie prezentacji, pokazało walory turystyczne swojego miasta i okolic m.in. kompleks basenów rekreacyjno-leczniczych oraz jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych w Europie, nagrodzony w 2015 roku główną nagrodą europejską za przyrodniczo-edukacyjne walory tego miejsca.

Spotkanie z przedstawicielami węgierskiego Nyíregyháza
Prezydent Bielska-Białej - Jacek Krywult i prezydent Nyíregyháza - dr Ferenc Kovács · fot. UM Bielsko-Biała


W najbliższym czasie zaplanowano także wizytę studyjną w Nyíregyháza, w której wezmą udział dziennikarze oraz przedstawiciele bielskich biur podróży. Relacje z wizyty u nowego węgierskiego partnera pojawią się w lokalnych mediach.

Przyjazd delegacji z Węgier do Bielska-Białej był również okazją do omówienia zasad przyszłej współpracy i form jej realizacji. Dyskutowali na ten temat Prezydent Miasta Bielska-Białej - Jacek Krywult oraz Prezydent Miasta Nyíregyháza - dr Ferenc Kovács.

Warto przypomnieć, że od 1995 roku partnerem Bielska-Białej jest węgierski Szolnok.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.