Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5520

Zawodowi strażacy odwiedzili uczniów szkoły na os. Karpackim

Strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej odwiedzili trzecioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej. Spotkanie z dzieciakami było wynikiem zakończenia w szkole programu mającego na celu edukację w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków związanych z bezpiecznym zachowaniem w domu.

straż pożarna, szkoła
fot. KM PSP Bielsko-Biała


W spotkaniu wzięli udział nauczyciele, stu uczniów klas III oraz strażacy z komendy miejskiej PSP w Bielsku-Białej, którzy opowiedzieli o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, a także o realizowanych przez Państwową Straż Pożarną akcjach prewencyjnych "Czad i ogień. Obudź czujność", "STOP pożarom traw" "Kręci mnie bezpieczeństwo". Dzieci mogły również na własne oczy zobaczyć sprzęt zabezpieczający strażaka w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Spotkanie było też okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, którą zdobyli na zajęciach.

W październiku 2016 roku Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej przystąpiła do programu realizowanego przez wojewodę śląskiego dotyczącego edukacji uczniów klas III szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego i zagrożenia związanego z tlenkiem węgla.

strażacy, szkoła
fot. KM PSP Bielsko-Biała

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.