Wiadomości

  • 21 kwietnia 2017
  • 25 czerwca 2017
  • wyświetleń: 11850

Pierwszy FUNfest Festiwal Komedii Południa w Bielsku-Białej

Za nami:

Po oficjalnym zakończeniu sezonu teatralnego nie zwalniamy tempa - wręcz przeciwnie! Teatr Polski zaprasza na pierwszy FUNfest - Festiwal Komedii Południa. To niepowtarzalna okazja, by w ciągu kilku dni w jednym miejscu zobaczyć różnorodne spektakle komediowe, pod wspólnym hasła „komedia” kryje się bowiem wiele odcieni wrażliwości.

teatr polski w bielsku-białej
Najlepsze komedie w czerwcu będzie można zobaczyć w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej


W programie Festiwalu nie zabraknie realizacji komedii „Wiwisexia” z udziałem aktorki Teatru Polskiego w Bielsku-Białej - Darii Polasik-Bułki, farsy brytyjskiej „O co biega?” (Teatr Nowy Zabrze), klasyki komedii serbskiej „Dusigrosz” (Teatr Knjaževsko-Srpski w Kragujevacu, Serbia), farsy kanadyjskiej „Historie łóżkowe” (Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie), klasyki komedii francuskiej „Chory z urojenia” (Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie) w reżyserii znanego bielskiej widowni Waldemara Śmigasiewicza, a także komedii „Boeing, Boeing” (Teatr Polski w Bielsku-Białej) uznanej przez bielską publiczność za najlepszą produkcję 2016 roku.

Historie łóżkowe
"Historie łóżkowe" · fot. Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie


- FUNfest wywodzi się z Bielska-Białej i tu się odbywa, do wspólnej zabawy zaangażowaliśmy więc postaci z bielskiej Кamienicy pod Żabami. Niech beztroska atmosfera, która towarzyszy żabie grającej na mandolinie i żabie z kieliszkiem wina, będzie także Państwa udziałem, zamieniając Teatr Polski w epicentrum nieokiełznanych wybuchów radości, salw śmiechu i łez szczęścia. Państwa obecność na FUNfeście jest dla nas szczególnie istotna, ponieważ chcielibyśmy uhonorować najlepszy spektakl Złotym Rechotem - Nagrodą Publiczności. Głosowanie na wybrany tytuł będzie możliwe po każdym pokazie - wystarczy, że wrzucą Państwo swój bilet do urny do głosowania - zapowiadają organizatorzy Festiwalu.

Spektakle będzie można oglądać od 20 do 25 czerwca o godzinie 20.00. Bilety na Festiwal dostępne są w kasie oraz online.

FUNfest

BM / bielsko.info

źródło: Teatr Polski w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj